Strefa aplikacji mobilnej
Zadaj pytanie Nie masz jeszcze konta? zarejestruj się

Twoje korzyści

Drodzy Rodzice!!!
Witamy w portalu kolorwe-kredki.pl.

Cel portalu

Celem portalu jest dostarczenie waszym dzieciom opracowanego we ścisłej współpracy z najlepszymi neuropsychologami i psychologami dziecięcymi treningu mózgu. Celem treningu jest stymulowanie kształtujących się, podstawowych umiejętności mózgu dziecka które potem są wykorzystywane we wszystkich obszarach funkcjonowania, takich jak szkoła, języki obce, rozwój talentów czy relacje społeczne. Dzięki temu w przyszłości Twoje dziecko może uniknąć trudności w nauce.

Po co to mojemu dziecku?

Aby rozwijać się prawidłowo każde dziecko, bez względu na inteligencję, rodzaj wychowania oraz pochodzenie potrzebuje wspomagania centralnych umiejętności mózgu które stanowią podstawę prawidłowego rozwoju.
W psychologii nazywane one są funkcjami poznawczymi. Należą do nich: uwaga, pamięć, myślenie, spostrzeganie czy umiejętności językowe. Właściwie stymulowany rozwój poszczególnych funkcji w okresie rozwojowym w dużym stopniu decyduje o tym jak dobrze dziecko będzie rozwijać swoje talenty.
Bardziej dociekliwych rodziców zapraszamy TUTAJ po więcej informacji na temat funkcji poznawczych.

Nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie talenty wasze dziecko posiada ale możemy wspomóc podstawowe umiejętności mózgu dziecka leżąca u ich podłoża.

Na czym to polega?

Specjalnie dla Państwa opracowaliśmy zestaw atrakcyjnych dla dziecka gier, które mają na celu trenowanie funkcji poznawczych. Czym dłużej wasze dziecko będzie ćwiczyć tym lepiej będzie rozwijało poszczególne funkcje!!!

Czemu te gry są takie proste?

Aby ćwiczyć mięśnie na siłowni korzystamy z zestawów ćwiczeń rozwijających bicepsy czy uda. Korzystamy w tym celu z bardzo prostych przyrządów a efekty są często niesamowite. Nagle zauważamy że noszenie ciężkich zakupów czy wchodzenie po schodach jest o wiele łatwiejsze. Podobnie jest z treningiem mózgu - czym prostsze ćwiczenia tym lepiej ukierunkowane.

A czy moje dziecko się tym nie znudzi?

Każdy trening z czasem staje się nużący. dlatego przygotowaliśmy dużo nagród i aplikacji nie związanych z treningiem które dziecko otrzymuje wraz postępami. Trwają także intensywne prace mające na celu dalsze uatrakcyjnianie dostępnych aplikacji.

 

Jak rozumieć blokowane gry, co musi zrobić dziecko by je odblokować?


Gry dla dzieci w portalu www.kolorowe-kredki.pl charakteryzują następujące zasady:

Zasada 1. - Po wejściu do każdej gry graczowi wyświetlana jest instrukcja „jak grać” w formie krótkiej animacji opartej na grafikach danej gry z dodatkowym komentarzem.

Zasada 2. - Wszystkie gry rozgrywane są na czas

Zasada 3. - Zadaniem gracza jest dokonanie jak największej ilości prób w ramach czasu, którym dysponuje

Zasada 4. - Po udzieleniu odpowiedzi dziecko widzi od razu czy odpowiedź jest poprawna czy błędna. Na wierzchu planszy wyświetlana jest odpowiednia ikona.

Zasada 5. - Po każdej grze, graczowi prezentowane są statystyki rozgrywki, mówiące o:

  • Ilości podjętych prób w ramach rozgrywki
  • Ilości poprawnie rozwiązanych zadań
  • Ilości błędnie rozwiązanych zadań
  • Uzyskanym wyniku
  • Ilości punktów, jakie gracz musi uzyskać aby uzyskać kolejny poziom i odblokować nową grę.


Zasada 6. - Punktacja gry: za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź dziecko dostaje +1 punkt. W przypadku gdy dziecko będzie poprawnie odpowiadało na wiele pytań z rzędu, ilość punktów będzie monożona x2 lub x3.

Zasada 7. - Wszystkie punkty zgromadzone w grach będą sumowane do globalnej puli punktów użytkownika. W zależności od ilości punktów dziecko otrzymywało będzie specjalny status/tytuł gracza, np.:

  • 0-199 pkt: „Nowicjusz”
  • 200-599 pkt: „Zdolniacha”
  • 600-1199 pkt: „Specjalista”
  • 1200-2199 pkt: „Ekspert”
  • powyżej 2200 pkt „Mistrz”


Zasada 8. - Gracz, który osiągnie określony poziom na wszystkich polanach talentów (np. uzyska wszędzie poziom „Zdolniacha” otrzyma dodatkową nagrodę dostępną w sekcji „NAGRODY SPECJALNE”)

Zasada 9.  - Większość gier zaczynać się będzie na bardzo łatwym poziomie ułatwiającym zrozumienie zasad, w kolejnych turach gra będzie utrudniana do określonego poziomu, na którym zostanie.