Strefa aplikacji mobilnej
Zadaj pytanie Nie masz jeszcze konta? zarejestruj się

O ekspercie dr hab. n. hum. Aneta Rita Borkowska, prof. UMCS

Psycholog, absolwentka Instytutu Psychologii UMCS w Lublinie. Specjalizuje się w zakresie neuropsychologii rozwojowej. Od początku pracy zawodowej do chwili obecnej pracuje w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się na zaburzeniach rozwoju dziecka uwarunkowanych działaniem zróżnicowanych czynników patogennych, analizowanych z punktu widzenia związku mózg – zachowanie.

Jest autorką i redaktorem publikacji książkowych m.in. „Neuropsychologia kliniczna dziecka”, „Podstawy neuropsychologii klinicznej”, artykułów naukowych na temat ADHD, dysleksji rozwojowej, rozwojowych zaburzeń językowych i zróżnicowanych objawów behawioralnych po nabytych uszkodzeniach mózgu u dzieci. Prowadzi zajęcia specjalistyczne dla studentów kierunku Psychologia oraz w ramach studiów podyplomowych „Diagnoza i terapia neuropsychologiczna”, „Diagnoza i terapia dysleksji rozwojowej” w Lublinie oraz „Neurologopedia” w Gdańsku i Warszawie. Współpracuje z Centrum Terapii Behawioralno-Poznawczej CBT w Warszawie prowadząc kursy dla psychologów praktyków z zakresu neuropsychologii dziecka.

Uczestniczyła w kilkudziesięciu konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych prezentując wyniki uzyskiwane podczas realizacji swoich projektów badawczych. W obszarze praktyki psychologicznej zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną dzieci z różnymi formami patologii zachowania, w tym dzieci z dysleksją rozwojową oraz terapią neuropsychologiczną dzieci po uszkodzeniach mózgu i z zaburzeniami językowymi.

Prywatnie kocha (oprócz Rodziny) koty (pięć własnych: Lemi, Maleństwo, Przybysz, Melania, Ogonek oraz wszystkie inne), góry, jazz i dobrą książkę.